fbpx

השתלת שיניים בהרדמה מלאה

השתלות שיניים

תוכן עניינים

השתלת שיניים בהרדמה מלאה מאפשרת למטופלים לעבור טיפול השתלת שיניים מורכב וארוך במפגש אחד נוח, שמניב תוצאות מעולות. כלומר, בהנחה שבוחרים באיש המקצוע המוסמך והנכון. כי יש מטופלים שמעדיפים לא להיות מודעים כלל למתרחש במהלך הטיפול, ולישון, או לפחות להיות מטושטשים ורגועים מאוד, עד שהטיפול מסתיים.

אנשים אחרים פשוט מעדיפים להתחיל ולסיים את ההליך שישנה באופן משמעותי את איכות חייהם, במפגש אחד, בלי לגרור את הטיפול על פני כמה חודשים.

השתלת שיניים היא הליך מורכב, שכרוך לעתים בעקירת שיניים פגועות כדי לבצע את ההשתלה, והוא משתמש במכשירים שנראים מפחידים ומשמיעים רעשים שעדיף לא לשמוע ולא להרגיש, ועוד לא דיברנו על תחושות הלחץ הפיזי אבל בעיקר הנפשי שמלווה טיפולי שיניים רגילים בכלל והשתלות שיניים בפרט.

הרדמה מלאה כרוכה בהכשרה מקיפה. רצוי ברמה של אלופים

כדי לעבור הליך השתלת שיניים בהרדמה מלאה חשוב לוודא שלרופא השיניים שבחרתם יש לא רק הסמכה בהליכים כירורגיים, אלא גם בביצוע הרדמה מלאה. כירורג דנטלי מוסמך הוא איש מקצוע שקיבל הכשרה נרחבת בשימוש בחומרי הרדמה מלאה, בנוסף לשנות ההכשרה הרפואית שלו, ושיש לו ניסיון מקצועי בתחום במהלך עבודתו.

רופא השיניים שלכם צריך לדעת איך להשתמש במכשירים מתוחכמים ולעקוב אחר הדופק והנשימה שלכם, על מנת לוודא שההרדמה מתנהלת כראוי ושהטיפול שאתם מקבלים אכן מניב תוצאות באיכות גבוהה.

יש משהו מנחם במחשבה על טיפול שלא מרגישים ולא רואים. הכירו את היתרונות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה

אנשים רבים בוחרים באפשרות השתלת שיניים בהרדמה מלאה כשיטת טיפול מקובלת ונוחה שעונה על צרכי בריאות הפה שלהם. השתלת שיניים היא טיפול מורכב שכרוך בהסרת והרכבת כמות גדולה של שיניים בפה, וההרדמה המלאה מאפשרת לבצע את הטיפול במפגש אחד.

ברוב המקרים, מטופלים מדגישים רמות גבוהות של שביעות רצון מהטיפול שקיבלו, במיוחד בזכות היתרון של התחלת וסיום כל ההליך ללא צורך במפגשי טיפול מרובים, ופתרון בעיות של מחלות פה, רגישויות שיניים או דלקות חניכיים.

כלומר, מקבלים תוצאות של פה מושלם, ונפרדים לצמיתות מכל בעיות השיניים, בטיפול אחד, ומה שהכי יפה בגישה הזאת, זה שאפילו לא זוכרים מה היה במהלך הטיפול ובעיקר איך הוא התרחש.

רוצים שנתאם לכם ייעוץ עם מומחה להשתלות שיניים בהרדמה מלאה? השאירו פרטים:

חסרונות ומגבלות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה

קיימת תפיסה בקרב חלק מאנשי המקצוע בתחום השיניים, וגם בקרב הציבור, שטיפול שיניים תחת הרדמה מלאה עשוי לגרום לחרדה מוגברת יותר מאשר טיפול שיניים שמתבצע עם הרדמה מקומית. תפיסה זו מבוססת על החרדה מפני אפשרות שלא ניתן יהיה להתעורר מההרדמה, או שמשהו רציני ישתבש במהלך הטיפול, שמצריך תגובה ערנית מצד המטופל, שלא תהיה אפשרית עם הרדמה מלאה.

אלא שמחקרים מוכיחים שרוב החרדות של אנשים מטיפולי שיניים נובעות מהתנסויות בטיפולים אצל רופאי שיניים חסרי ניסיון בביצוע הרדמה מלאה או חמור מכך, אינם בקיאים היטב בהתמודדות עם מצבים בלתי צפויים שעלולים להתרחש במהלך הטיפול, ומכאן המיתוס על אימת השפעות הטיפולים תחת הרדמה מלאה. כן. מיתוס.

כי במציאות, הביקוש לשירותי השתלת שיניים בהרדמה מלאה הוא גבוה, מה שמוביל אותנו לחיסרון הבא.

תשכחו ממוות, המספרים נדירים. אבל קחו בחשבון המתנה ארוכה לטיפול והשפעות נלוות

לפעמים אנשים נאלצים להמתין ארבעה חודשים לקבלת טיפול השתלת שיניים בהרדמה מלאה, ובמהלך ההמתנה הם מתוסכלים מבעיות השיניים שלהם, מראה שאינו אסתטי של הפה, ובמיוחד המשך סבל מכאבים, קשיי שינה והשפעות נלוות שונות.

בעוד שהסיכון לתמותה הקשורה להרדמה מלאה הוא נמוך עד לא קיים, והאמת היא שהנתונים הסטטיסטיים עומדים על בסביבות מקרה אחד מתוך 250,000 השתלות שיניים בהרדמה מלאה, התחלואה הקשורה לטיפולים אלו היא דאגה משמעותית יותר, וכוללת בחילות, כאבים ודימומים, שמשפיעים על בין ארבעים לתשעים אחוזים מהמטופלים שקיבלו טיפולי שיניים בגישה זו.

כמה מסקנות לסיום

לעתים יש צורך בטיפולי השתלות שיניים תחת הרדמה מלאה, במיוחד כשגישות אחרות לטיפול נכשלות או שאינן מתאימות. יחד עם זאת, טיפול בהרדמה מלאה אינו מסוכן, אבל יש צורך להבטיח שגישת טיפול זו נבחרת רק במידת הצורך, ומבוצעת רק אצל מומחה עתיר ניסיון בטיפולים כירורגיים מורכבים תחת הרדמה מלאה.

יש יותר יתרונות מחסרונות להתחלת וסיום טיפול שיניים מקיף במפגש אחד, והתוצאות המעולות מצדיקות את העלויות, הסיכונים האפשריים (אך הנדירים) ותופעות הלוואי שניתנות היטב לטיפול. כי בשורה התחתונה, ובמונחים של השפעה על איכות החיים, מספר שעות מפרידות ביניכם לבין בריאות פה מעולה, ומראה אסתטי מושלם

לפרטים נוספים

לנושאים נוספים בתחום השתלת שיניים

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.