fbpx

השתלת שיניים בלייזר

השתלות שיניים

תוכן עניינים

טיפולי השתלות שיניים נחשבים לבחירה מצוינת להחלפת שיניים חסרות. לטיפול השתלת שיניים בלייזר יש יתרונות קליניים רבים בהשוואה לביצוע הליכים אלו בגישות פולשניות, כולל השגת שליטה מדויקת יותר לקלינאי, ונוחות רבה יותר למטופל.

השתלת שיניים בלייזר מתבצעת תוך שימוש במכשירים רפואיים המשתמשים באור ממוקד מדויק לטיפול ברקמות. המונח LASER מורכב מראשי התיבות של Aplification Light by Stimulated Emission of Radiation, ובגישה זו, ניתן לטפל תחילה בחניכיים חולות ופגועות, בהליך שאינו פולשני, לפני שמבצעים את השתלת השיניים.

עוצמה גבוהה ודיוק מושלם

עם אור רגיל, כמו זה שמגיע מנורה רגילה, אורכי גל רבים מתפזרים לכל הכיוונים, כך שכל החדר מואר. לאור הלייזר, לעומת זאת, יש אורך גל ספציפי. הכוח רותם קרן קטנה ודקה ויוצר אור בעוצמה גבוהה מאוד.

לייזרים מדויקים מסוגלים להתמקד באזורים זעירים, מה שהופך אותם למושלמים לניתוחים דנטליים במקום שימוש במכשירים פולשניים. בתחום רפואת השיניים השימוש בלייזר אינו מוגבל להשתלת שיניים בלבד, ואפשר להשתמש בגישה זו לסוגים רבים של הליכים, כולל:

 • הלבנת שיניים.
 • הסרת גידולים מהחניכיים.
 • ניתוחי חניכיים.
 • טיפול במחלות חניכיים.
 • והליכים כירורגיים רבים אחרים.

איך עובד טיפול השתלת שיניים בלייזר?

אנרגיית אור מרוכזת נפלטת על ידי לייזר רב עוצמה בצורת קרן אור, המשמשת את רופא השיניים לחתוך את רקמת החניכיים הנגועה, להסיר את הצטברות הרובד המוקשה, וליצור מתאר מחודש של  העצם הפגועה, כך שהשתלת השיניים תתבצע על רקמה בריאה.

הלייזר מספק קרן דקה המתמקדת במספר ספציפי של שכבות תאים בלבד. קרן האור מספקת שליטה מדויקת על אזור הטיפול, ועוצמת הלייזר נשלטת על ידי הרופא, כך שהוא יכול לטפל באזור הפגוע בתנועה איטית גורפת, להרוג את החיידקים, ולהסיר את הרקמה החולה באופן סלקטיבי.

כמו בהשתלת שיניים רגילה, רק בהליך הרבה יותר יעיל

לצורך חיתוך רקמות רכות, רופא השיניים יניח את הסיב האופטי של הלייזר הנושא את הקרן, ישירות על רקמת החניכיים, ויעביר אותה לאורך קו החתך על מנת ליצור אפקט חיתוך. כדי לנקות את הזיהום, הסיב האופטי בלייזר מוחדר בין השן לחניכיים, והזיהום מתאדה.

בהמשך, מכשיר ניקוי משמש להסרת האבנית משטחי השורש והשן, ושוטף את הפסולת. בסיום הטיפול, הלייזר מועבר שוב סביב רקמת החניכיים ליצירת תחבושת טבעית סביב רקמת החניכיים כדי לאטום אותה מפני זיהום חוזר.

השתלת שיניים בלייזר יעילה במיקסום השמירה של כמה שיותר מרקמת החניכיים הבריאה, שמירה על גובה החניכיים סביב השיניים המושתלות, והפחתת הדימום ואי הנוחות במהלך ההליך ולאחריו.

רוצים שנתאם לכם ייעוץ עם מומחה להשתלות שיניים בלייזר? השאירו פרטים:

מהם היתרונות של השתלת שיניים בלייזר?

 • השתלת שיניים בלייזר נמשכת פחות זמן וכרוכה בפחות טיפולי מעקב בהשוואה לניתוחים רגילים, מכיוון שאין תפרים להסרה.
 • הטיפול מוביל לזמן החלמה מהיר יותר.
 • זהו טיפול מדויק יותר, מה שממקסם את השמירה על בריאות העצמות ורקמות החניכיים.
 • זהו הליך פחות פולשני, וכתוצאה מכך מתרחש פחות דימום במהלך הטיפול ולאחריו.
 • אי הנוחות לאחר הטיפול היא מינימלית, וברוק המקרים ניתן לעבור את פרק זמן ההחלמה הקצר ללא תרופות מרשם נגד כאבים.
 • זוהי גישת טיפול סטרילית יותר, שמפחיתה את הסיכון לזיהום.

והיתרון המשמעותי: השתלת שיניים בלייזר מספקת תוצאות טובות וארוכות טווח יותר. מחקרים הראו ש-98% מהמטופלים שטופלו בלייזר, אינם סובלים מהתקדמות מחלה נוספת בתקופה של חמש שנים לאחר הטיפול, לעומת 5% בלבד מהמטופלים שטופלו בהליכים הרגילים.

האם השתלת שיניים בלייזר כואבת?

לאחר טיפול השתלת שיניים בלייזר, תיתכן אי נוחות מינימלית. אבל האמת היא שבלייזר יש תכונות להקלה על כאבים במהלך הטיפול במומים ברקמות רכות.

לייזרים מספקים אנרגיה מהירה יותר מכפי שנדרש על מנת לעורר תגובה עצבית, כך שפעימת קרן האור בלייזר מסתיימת עוד לפני שהמטופל יכול לחוש בה.

בשורה התחתונה, רעש המקדחה מתחלף במוסיקה עדינה ונעימה של פולסים שקטים

לייזרים מספקים למטופלים חוויה עדינה ונוחה יותר למטופלים. קרן הלייזר מופנית לאזור היעד של הטיפול עם מערכת שמשדרת סיבים אופטיים לאזור הטיפול, בפולסים יציבים וקבועים. הצליל הפועם הוא מוסיקה נעימה לאוזניים לעומת הרטט והרעש של מקדחת השיניים שתשמעו בטיפולים שמתבצעים בשיטות הרגילות.

לייזרים הם אלטרנטיבה בטוחה ועדינה למכשירים דנטליים רגילים. הם מאפשרים למנתחי פה ולרופאי שיניים:

 • לבצע טיפולים מורכבים יותר.
 • להפחית את אובדן הדם.
 • להפחית את אי הנוחת לאחר הניתוח.
 • להפחית את הסיכוי לזיהום פצעים.
 • ולהשיג ריפוי טוב יותר של פצעים, כך שניתן לחזור לחייך מהר יותר.

לפרטים נוספים

לנושאים נוספים בתחום השתלת שיניים

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.