fbpx

איך עובד יישור שיניים?

השתלת שיניים בלסת התחתונה

תוכן עניינים

מטרת יישור שיניים אינו רק בפן האסתטי אלא גם בפן הבריאותי- אנשים הסובלים משיניים לא ישרות עשוים לסבול מקושי בבליעה, כאבים בלסתות ועוד. כיצד עובד יישור שיניים מהן השיטות השונות- בכתבה הבאה. 

מהן השיטות השונות ליישור שיניים?

מתהלכים עם שיניים עקומות ומתביישים במראה הפה שלכם? בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בתחום וכיום ניתן לראות מגוון שיטות המאפשרות לאנשים לבצע טיפולי שיניים ולהסתובב עם מראה פה יפה. בניגוד לעבר, כיום מדובר על שיטות מהירות הכוללות שימוש במכשור מתקדם על מנת לאפשר למטופלים ליהנות משגרת חיים.

כיום קיימות מגוון שיטות ליישור שיניים עשויות לפתור את הבעיה ולאפשר לאנשים להסתובב עם חיוך יפה. אין ספק כי חיוך יפה משפיע רבות על הבטחון העצמי ולכן רבים מחפשים את השיטה המתאימה מבין השיטות השונות.

מדובר על תהליך ארוך הכולל סדרה של בדיקות במטרה להתאים את השיטה הטובה ביותר על מנת לא לפגוע בשיניים. לאורך התהליך חשוב ביותר להקפיד ולהגיע לסדרת בדיקות על מנת לבחון את המצב ולבצע את ההתאמה בעזרים השונים במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר. את הטיפולים מבצעים בהתאמה למצב הפה. יהיו מקרים בהם הטיפול יכלול שימוש במגוון עזרים שונים במטרה להציג תוצאות טובות. כעת נפרט את השיטות השונות:

 יישור באמצעות גשר: מדובר על אחת השיטות המוכרות ביותר ליישור שיניים. במסגרת השיטה מתקינים גשר המקושר באמצעות חוט אורתודנטי המקובע לסמכים באמצעות קוביות. את הגומיות מחליפים בכל פגישה אצל הרופא והחוטים מוחלפים בהתייעצות עם הרופא. באמצעות השיטה ניתן להפעיל לחץ מתון על השיניים אשר מוביל בסופו של דבק לשינוי מנח השיניים. נציין כי בשל הקדמה כיום ניתן להתקין סמכים שקופים או לבנים הבולטים פחות לעין. 

 יישור שיניים באמצעות פלטה שקופה: מדובר על שיטה במסגרתה ניתן להפעיל לחץ מתון על השיניים במטרה לשנות את מנח השיניים. הקשתיות השקופות עשויות מחומר תרמופלסטי ומוחלפות אחת לכמה שבועות בהתאם להתקדמות בטיפול. מדובר על פלטה שקופה והמשמעות היא כי ניתן לשים את הפלטה ואף אחד לא ירגיש  בכך. עבור מטופלים רבים אין ספק כי מדובר בבשורה משמחת ביותר המאפשרת להם לנהל אורח חיים רגיל.

מה חשוב לדעת על טיפולי יישור שיניים?

רגע לפני שאתם מתחילים את הטיפולים, חשוב ביותר להבין את הבחירה באורתודנט מוסמך ומקצועי. מדובר על איש מקצוע אשר רכש את ההשכלה המתאימה ביותר ועבר את הבחינות בהצלחה על מנת לקבל רישיון מומחה. 

להבדיל מרפואת שיניים, אורתודנטיה היא תחום נפרד ולכן על הרופא לגלות בקיאות בתוכנית הטיפולים של המטופלים במטרה לערוך שינויים שונים ולבצע אבחון מדויק תוך התחשבות בגורמים שונים כמו למשל אסתטיקה וביולוגיה.

מהו יישור שיניים פנימי?

במסגרת יישור שיניים ניתן לבצע יישור שיניים פנימי. לשאלה מהו יישור שיניים פנימי, התשובה היא כי מדובר על תהליך הנעשה לאחר שיחה עם המטופל, שיחה אשר משקפת את תיאום הציפיות שלו ולאחר בחינת ההיסטוריה הרפואית שלו. לאחר מכן, ניתן להכין במעבדה סמכים פנימיים אשר מוכנים להדבקה. חשוב ביותר לציין כי יש חשיבות רבה לניסיון של הרופא על מנת לקבל את התכנון המדויק ביותר. מדובר על תהליך במסגרתו מותקן מכשיר ליישור שיניים בחלק הפנימי של הפה ויש צורך בידע רב על מנת לבצע את התהליך. 

רופא מומחה יעשה שימוש בציוד חדש על מנת להעניק למטופלים את התוצאה הטובה והמשתלמת ביותר. בשל העובדה כי מדובר ביישור שיניים פנימי, אין מדובר על עזרים הנראים כלפי חוץ והמשמעות היא כי אין קושי להמשיך בחיי היום יום. 

מהו יישור שיניים שקוף?

מדובר על שיטה נוספת ליישור שיניים המאפשרת למטופלים להיעזר בעזרים שונים ולהגיע למצב בו השיניים ישרות וניתן לחייך חיוך בפה מלא בלי להסתתר. לשאלה מהו יישור שיניים שקוף, התשובה היא שיטת טיפול המבוצעת תוך שימוש בעזרים שקופים המאפשרים למטופלים מכל הגילאים לעשות בהם שימוש באופן בלתי נראה. מדובר על עזרים בלתי נראים כמו קשתיות שקופות ולכן רק המטופלים והרופא יודעים על כך. 

חומרים: אותן קשתיות שקופות עשויות מפולימר דק ושקוף הניתן להרכבה על השיניים. 

טווח גילאים: השיטה מתאימה לבני נוער מגיל 14-8 אשר לא מעוניינים לשתף אנשים אחרים שהם עוברים טיפולי יישור שיניים. 

 הדמייה תלת מימדית: מדובר על שיטה במסגרתה נעשה שימוש בהדמיה תלת מימדית של מערכת השיניים ושל התנועות במערכת השיניים. הטיפול ניתן לשינויים באמצעות המערכת והמטופלים יכולים לראות את התוצאות. 

איך עובד יישור שיניים? 1

מה כולל הטיפול?

הטיפול כולל מספר שלבים אשר נפרט כעת:

הדמיה: בשלב הראשון מתבצעת הדמיה למערכת השיניים תוך ביצוע צילומי רנטגן סריקות דיגיטליות. מדובר בפעולות הנעשות במטרה ליצירת תוכנית טיפולים המתאימה אישית למטופלים. חשוב ביותר לעקוב אחר ההדמייה על מנת לבחון האם התוצאה מתאימה או שמא יש לעשות שינויים שונים.

סדרה של קשתיות: לאחר השלב הראשון, ניתן לקבל מהרופא סדרה של קשתיות לצורך יישור שקוף המיועדות לשימוש יומיומי. ההחלפה של הקשתיות תתבצע אצל הרופא כל שבוע או שבועיים. 

 ביקור אצל רופא השיניים: במסגרת הטיפול יש להגיע לביקורת אצל  הרופא המטפל  במטרה לבחון את ההתקדמות של התהליך. חשוב ביותר להקפיד על ביקור אצל הרופא המטפל על מנת לבחון את קצב ההתקדמות ולראות האם יש שינוי. 

שימוש בפלטה נסתרת: בסיומו של הטיפול, יהיה על המטופלים להרכיב פלטה נסתרת על מנת לשמור על מראה השיניים. חשוב ביותר לעשות שימוש בפלטה על מנת להוביל את הטיפול למקום המדויק- אפשרות ליהנות מחיוך יפה. ללא שימוש בפלטה לא יהיה ניתן לראות תוצאות ולכן חשוב ביותר להקפיד על כך. 

 מהו יישור שיניים מהיר

חולמים על מראה שיניים יפות תוך מספר שבועות? באמצעות טכנולוגיה מהירה וחדשה אפשר להפסיק לחלום ולעבור למציאות. אין מדובר על חלום אלא על מציאות עבור מטופלים רבים אשר מגיעים למרפאה ונהנים מתהליך מהיר של יישור שיניים.

לשאלה מהו יישור שיניים מהיר, התשובה היא כי מדובר על טיפול המתאים לציבור המבוגרים הסובלים מבעיות בשיניים הקדמיות. יישור שיניים מהיר כשמו כן הוא, יישור שיניים הנמשך לאורך 18 שבועות, כאשר מספר הטיפולים אינו קבוע ויכול להשתנות בין מטופל אחד לאחר. 

אילו יתרונות יש ליישור שיניים מהיר?

ללא עקירות או קידוחים: בהשוואה לשיטות אחרות של יישור שיניים, אין מדובר על פרוצדורה הנעשית באמצעות עקירות או קידוחים אלא על ידי שילוב של ניתוח חניכיים בלבד ומכשיר עדין המיועד להזזה של השיניים.

פרק זמן קצר: ברוב המקרים, יהיה מדובר על פרק זמן קצר הנמשך בין 12-18 שבועות.

ניתן להסיר את המכשיר בכל זמן נתון: בהשוואה לעזרים אחרים, במסגרת יישור שיניים מהיר ניתן להסיר את המכשור בכל זמן נתון.

מכשור עדין : מדובר על מכשור עדין ואינו נראה לעין, דבר אשר מאפשר למטופלים רבים לשתף פעולה עם תוכנית הטיפולים ולהרכיב את המכשור על מנת לראות תוצאות טובות. 

אילו פתרונות מהירים קיימים?

במסגרת יישור שיניים במהירות ניתן למצוא היום שפע של פתרונות. מומחים בתחום מבינים כי חשוב ביותר לשמור על הבריאות והאסתטיקה, אך גם חשוב במקביל לחיות את החיים כרגיל ולכן כיום ניתן לראות פתרונות נסתרים המאפשרים לנהל את החיים כרגיל ולא לחשוש מפני פתרונות שאינם מתאימים.

הנה מספר פתרונות מהירים המוצעים על ידי רופא מומחה בתחום:

 גשר לינגואלי 

מדובר על פתרון מהיר של יישור שיניים ומהווה חלק ממערכת השיקולים של מטופלים כאשר הם מעוניינים לבצע יישור שיניים במהירות. מדובר על פתרון נהדר מבחינה טכנית- החיבור והקיבוע יתבצעו מהצד הפנימי של השיניים ורמת הבולטות תהיה נמוכה. הטיפול אינו שונה בהשוואה לאמצעים אחרים ונמשך בין שנה- שנתיים. חשוב ביותר להתייעץ עם הרופא טרם ההחלטה על הטיפול כי לא כל מטופל מתאים לטיפול הנ"ל.

Inman Aligners – שיטת אינמן

מדובר על שיטה ייחודית במסגרתה הרופא עושה שימוש במכשור יחיד מההתחלה של הטיפול ועד סיומו. מדובר על טיפול מהיר במיוחד- ניתן לראות תוצאות תוך 6 שבועות. במסגרת השיטה ניתן לשלוף את המישר בזמן האוכל, אבל ההמלצה היא להקפיד על שהייה ממושכת ככל הניתן עם המכשיר על מנת לראות תוצאות טובות. 

מדובר על מכשור המורכב הן מפלסטיק והן ממתכת ומפעיל לחץ רב על השיניים תוך דחיקת השיניים למקום המתאים.  בכל שלב בטיפול מופעל לחץ זהה על מנת להשיג את התוצאה הרצויה, כך ניתן לעבוד על השיניים בצורה הטובה ביותר. 

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.