fbpx

האם אפשר לעשות יישור שיניים לפני שכל השיניים נופלות?

יישור שיניים מהיר

תוכן עניינים

אבנית ועששת הם גורמים לבעיות בשיניים. במידה ולא מטפלים בהם בזמן, השיניים נרקבות ונופלות בסופו של דבר. באמצעות תזונה נכונה, מניעה וניקיון של השיניים ניתן למנוע מצב של שיניים נופלות. מניעת בעיות כמו ריקבון, זיהום חניכיים ועוד עשויה להוביל למצב בו ניתן להתחיל טיפולי יישור שיניים בהצלחה רבה.

 שיניים נופלות אצל ילדים ומבוגרים

בקרב ילדים ומבוגרים ניתן לראות מצב של שיניים נופלות. 

כעת נפרט אודות המקרים השונים:

 נשירה אצל ילדים קטנים: נשירת שיניים מתרחשת מגיל 4-6. החל מהגילאים הללו השורשים של שיני החלב מתמוססים, השיניים החלביות נופלות ומפנות מקום לשיניים קבועות. כאשר ילדים משחקים עם השיניים שנפלו חשוב ביותר לעצור זאת על מנת למנוע מצב של התפתחות מחלות. 

ישנו מצב בו תינוקות עשויים לאבד שיניים וחשוב ביותר להגיע לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי, שכן שיניים נופלות עשויות להצביע על מחלה.ילדים קטנים יכולים להגיע למצב של נפילת שיניים בשל מחלות שונות כמו סוכרת או הפרעות מטבוליות. 

נשירה בקרב בני נוער: בקרב בני נוער עשויה להופיע נשירה של שיניים כתוצאה ממכה או גם כתוצאה מתזונה לקויה הכוללת משקאות קלים המכילים חומצה זרחתית המונעת קליטה של סידן בשיניים. הימצאות של סידן בשיניים היא חיונית למדי מחסור בסידן גורם להיחלשות השיניים ומעמיד את השיניים במצב של נזק לטווח הארוך. בני נוער נמצאים במצב של סכנה של אובדן שיניים בשל העובדה כי הם צוברים מסת עצם לפני שהם מגיעים לגיל 17, ולכן עליהם לשלב בתפריט סידן אשר אחראי לשמירה על מראה השיניים. 

אובדן שיניים אצל מבוגרים: בקרב מבוגרים ניתן לראות אובדן שיניים בשל מחלות חניעיים ורקבון ובשל מחלות שונות כמו סוכרת ודמנציה. מכאן, יש חשיבות רבה לבצע אבחון מקיף של השיניים על מנת לקבל תמונת מצב מלאה ולהיערך בהתאם.

מאיזה גיל אפשר לעשות גשר בשיניים?

במידה ולילדים יש שיניים עקומות ויש רצון להתחיל בטיפולי יישור שיניים, נשאלת השאלה מאיזה גיל אפשר לעשות גשר בשיניים- ההמלצה היא לחכות עד נפילת השיניים וכאשר יש שיניים קבועות ניתן להתחיל את הטיפול. בשנים האחרונות ניתן לראות ילדים בגילאי 12 ומעלה מתחילים בטיפולי יישור שיניים ומסיימים את הטיפולים לקראת גיל ההתבגרות. בשנים האחרונות ניתן לראות עזרים שונים כמו קשתיות או גשר שקוף המאפשרים לבצע יישור שיניים תוך שימוש בעזרים בלתי נראים לעין וכך ילדים צעירים יכולים להסתובב עם העזרים ואף אחד לא יבחין בהם. אין ספק כי מדובר על פריצת דרך משמעותית ביותר בתחום יישור שיניים. 

 רגע לפני תחילת הטיפול, מה מצריך יישור שיניים?

בין אם אתם מבוגרים או ילדים המעוניינים להתחיל בסדרת טיפולי יישור שיניים, חשוב לדעת כי מדובר על תהליך ארוך העשוי לקחת במשך כמה שנים. רגע לפני תחילת הטיפול חשוב ביותר להביא בחשבון מספר נקודות:

מטרת הטיפול: מטרת יישור שיניים כולל גשר היא לסדר את הלסתות, לשטח שיניים צפופות ולצמצם פערים בין השיניים הגורמים ליצירת רווח.

בדיקות: חשוב ביותר להיערך לבדיקות אשר יש לעשות במסגרת התהליך. המפגשים אצל אורתודנט יערכו כל 4-6 שבועות וחשוב ביותר לפנות למפגשים זמן רב על מנת לשמוע את תוכנית הטיפול ולבצע את תוכנית הטיפול כמו שצריך. מבוגרים עשוים להיות עסוקים יתר על המידה, אבל חשוב ביותר להכניס את תוכנית הטיפולים ללוח הזמנים ולפנות לכך מקום. 

 שימו לב לתפריט: נוסף על זאת, חשוב ביותר לשים לב לתפריט היומי שלכם. אם בעבר נהגתם לאכול מתוקים וארוחות בהם היה חוסר בסידן, הרי חשוב ביותר לדעת מה נכנס לכם לגוף על מנת לתרום להצלחת התהליך בצורה הטובה ביותר. 

הקפדה על צחצוח שיניים: חשוב ביותר להקפיד לצחצח שיניים לאורך כל הטיפול. אם בעבר לא נהגתם לעשות זאת, הרי כעת יש להקפיד יתר על המידה. 

שימוש בחוט דנטלי: על מנת למנוע הצטברות של חיידקים ועששת בשיניים חשוב ביותר להקפיד על שימוש בחוט דנטלי. 

 עד איזה גיל אפשר לעשות יישור שיניים?

יש לכם שיניים עקומות ואתם מעוניינים לבצע יישור שיניים? אם בעבר יישור שיניים באמצעות גשר היה נחלתם הבלעדית של בני נוער, הרי כיום ניתן לראות כי הדברים השתנו. בעבר היה מדובר על מציאות בה בני נוער נחשבו לקהל יעד מבוקש של טיפולי יישור שיניים, אבל כיום השאלה מאיזה גיל אפשר לעשות גשר בשיניים נותנת מענה גם לגילאים המבוגרים אשר לא צריכים להתבייש יותר במראה של שיניים עקומות ויכולים לבצע יישור שיניים עד גילאים מתקדמים.

לראייה, בשנים האחרונות אפשר לראות מבוגרים רבים המגיעים למרפאות שיניים על מנת לבצע יישור שיניים בדרכים שונות. בשל הטכנולוגיה המתקדמת היום השיניים נשארות חזקות לאורך זמן רב ומבוגרים רבים מעוניינים לשמור על השיניים שלהם בצורה טובה. כיום אנשים מעוניינים במראה שיניים יפות. עם זאת, כיום ניתן לראות כי מרבית המטופלים הם ילדים ונערים. למרות זאת, ניתן לראות מבוגרים רבים מגיעים למרפאה על מנת לבצע יישור שיניים. הנהירה של קהל מבוגר אחרי טיפולי יישור שיניים היא תוצאה של התפתחות הטכנולוגיה. בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחות בתחום יישור שיניים הכוללת טכניקות חדשות, לרבות יישור שיניים שקוף המאפשרות למטופלים להמשיך בשגרת החיים שלכם תוך שימוש בעזרים אשר מסייעים להם בתהליך יישור שיניים. אין ספק כי אם בשנים קודמות אנשים התביישו לשים רסן על השיניים, הרי כיום ניתן לבצע יישור שיניים מהיר באמצעות טכנולוגיות שונות תוך מספר מפגשים לחייך בפה מלא ולהשאיר את השיניים העקומות מאחור. אין ספק כי מדובר בבשורה משמחת ביותר עבור רבים.    

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.