fbpx

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף

תוכן עניינים

על כך שתהליך יישור שיניים מביא לתוצאות מעולות אין עוררין, אך לא מעט אנשים מבוגרים ובני נוער היו נמנעים מביצוע ההליך רק בגלל חוסר הנעימות. על מה בדיוק אנו מדברים? על המצב שבו כל אחד שהיה רוצה לבצע יישור שיניים היה צריך לשים קוביות על השיניים. הסיטואציה הייתה מעט מביכה, ולא מעט אנשים מכל שכבות הגיל פשוט היו נמנעים ממנה – וכתוצאה מכך גם לא מבצעים יישור לשיניים. בשנים האחרונות נכנסה שיטת טיפול חדשה שכוללת יישור שיניים שקוף.

אומנם מדובר יחסית על שיטת טיפול חדשה, אך השיטה הזאת נמצאת בחיינו כבר מספיק זמן על מנת שנוכל לקבל ממנה תובנות. אז רגע לפני שאתם מתחילים יישור שיניים שקוף, ריכזנו עבורכם את כל המידע החיוני. כך שתוכלו להתחיל את ההליך ברגל ימין, ובאותה נשימה גם לדעת בדיוק מה מצפה לכם לכל אורך ההליך. זה ללא ספק יהיה הרבה יותר נוח עבורכם להיכנס להליך של יישור שיניים שקוף כאשר כל המידע נמצא בידיים שלכם.

מה זה יישור שיניים שקוף?

אתם בוודאי יכולים לנחש בעצמכם במה מדובר כאשר אנו מדברים על יישור שיניים שקוף. יישור מהסוג הזה נקרא גם אינויזליין, והוא מתבצע כאשר מולבשת פלטה שקופה על השיניים שאותן אנו רוצים ליישר. בתחילת ההליך הרופא מבצע בעזרת המחשב הדמיה של השיניים, ולאחר מכן יהיה קל יותר לקבוע את שיטת הטיפול.

במהלך הטיפול המטופל יידרש להחליף מספר פלטות שקופות, כל זאת בהתאם להתקדמות הטיפול. כך שלמשמעת של המטופל יש חשיבות קריטית להצלחת הטיפול, לכן חשוב שתהיו מודעים לכך. כל עוד אתם מבצעים את ההליך על פי הוראותיו של רופא השיניים שלכם, לא מן הנמנע כי תוכלו לקבל תוצאות מעולות בתוך זמן קצר.

מהן היתרונות של יישור שיניים שקוף?

אחד מהנושאים המרכזיים שאנו רוצים לדבר עליהם זה כמובן היתרונות של יישר שיניים שקוף לעומת שאר השיטות של יישור שיניים. באופן טבעי בגלל היתרונות הרבים של השיטה הזאת, לא מעט מטופלים בכל שכבות הגילאים בוחרים דווקא בה. אז מהם היתרונות הבולטים ביותר שנרצה לספר לכם עליהם?

היתרון הבולט ביותר זה כמובן היתרון האסטטי של הטיפול. הפלטות שיולבשו על השיניים שלכם יהיו פלטות שקופות, כך שאף אחד לא יוכל להבחין בהן לכל אורך הטיפול. שגרת החיים שלכם נשארת בדיוק כפי שהייתה עד כה, רק שאתם דואגים ליישר את השיניים שלכם.

יתרון נוסף שאולי אינכם מודעים אליו הוא ששיטת הטיפול הזאת מאפשרת להתאים את הטיפול באופן ספציפי לחלל הפה שלכם. באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות ניתן לקבל הדמיה של מצב השיניים שלכם, וכך לדעת בדיוק מה לעשות על מנת להגיע לתוצאות מושלמות. כל מטופל מקבל טיפול שמותאם למצב שלו, ומן הסתם התוצאות צפויות להגיע במהירות.

האם ישנם כאבים לאחר יישור שיניים שקוף?

תחושת הכאב בכל סוג של טיפול רפואי היא תחושה מאוד אינדיבידואלית, ולכן קשה מאוד לתת לשאלה הזאת תשובה חד משמעית. כל אחד צפוי לתת חוות דעת שונה כאשר תשאלו אותם האם הטיפול היה כואב או לא כואב. אז מה אנו כן יכולים לספר לכם לגבי השאלה הזאת?

בראש ובראשונה נגיד כי לרוב מטופלים מדווחים על כאב מסוים במהלך טיפול מהסוג הזה מכיוון שישנה תזוזה של השיניים לכל אורכו. השאיפה כמובן היא שתוכלו להשיג את החיוך המושלם, ולפעמים הדרך אל השגת המטרה יכולה להגיע עם לא מעט כאבים.

מה שכן, טיפול יישור שיניים שקוף יהיה פחות כואב בהשוואה ליישורי שיניים בשיטות אחרות. הסיבה לכך היא שבהלך הטיפול הזה כל שן מיושרת בנפרד, היישור לא מתבצע על כל השיניים בעת ובעונה אחת. כך שאם אתם חוששים מהכאב, זוהי ללא ספק הבחירה הטובה ביותר עבורכם. 

כמה זמן יכול להימשך טיפול שכזה?

אנו מבינים כי אתם מאוד רוצים להגיע לשלב שבו הטיפול נגמר, ואת תוכלו להוריד את הפלטה ולקבל חיוך רחב וישר. אך עליכם להבין כי הסבלנות שלכם היא חלק בלתי נפרד מהטיפול, ולכן אם אתם בלחץ לסיים את הטיפול זה יכול להיות לרעתכם.

באופן כללי יישור שיניים שקוף הוא לא טיפול קצר – ברוב המקרים הוא עשוי לקחת גם כמה שנים עד אשר תוכלו לקבל את החיוך שאתם חולמים עליו. קשה מאוד לתת תקופת זמן ספציפית לטיפול מכיוון שתקופת הזמן משתנה בין מטופל אחד למטופל אחר. ככל שמצב השיניים שלכם יהיה חמור יותר, כך באופן טבעי הטיפול ייקח זמן רב יותר. אם תפעלו על פי ההוראות וההמלצות של רופא השיניים שלכם, גם כך תוכלו לקצר בצורה משמעותית את משך זמן הטיפול.

האם יישור שיניים שקוף מתאים לכולם? 

אחת מהשאלות השכיחות ביותר שלא מעט מטופלים שואלים אותנו זה למי מיועד טיפול כזה? האם הוא מיועד לאוכלוסייה ספציפית או שמא כל אחד יכול לבצע יישור שיניים שקוף? אז התשובה היא חד משמעית – כיום כל מטופל בכל גיל יכול לבצע טיפול שכזה.

מכיוון שהטיפול מותאם באופן אישי לכל מטופל, לא משנה מה גילו ומה מצב השיניים שלו יהיה ניתן להגיע לתוצאות מעולות. השאיפה בטיפול הזה היא ברורה, וכל מטופל שבוחר באפשרות הזאת גם מבין אותה. מצד אחד לאפשר לכל מטופל לקבל חיוך מושלם עם שיניים ישרות, אך מצד שני לבצע את הטיפול עם מינימום מבוכה ומינימום חוסר נוחות מצידו של המטופל. השילוב בין השתיים מביא את המטופלים למצב שבו הם פועלים על פי הוראות הרופא, ובסוף גם מקבלים את התוצאה שהם כל כך קיוו להשיג.לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.