fbpx

כל השיטות ליישור שיניים

תוכן עניינים

מעבר לפן האסתטי, שיניים שאינן ישרות לא רק מפריעות לפן האסתטי אלא גם מפריעות לפן הבריאותי. שיניים בולטות או צפופות עשויות להוביל בסופו של דבר למחלת חניכיים ולכן חשוב ביותר לטפל בשיניים בהקדם האפשרי. מבוגרים וילדים עוברים טיפולי יישור שיניים על מנת לא לגרום למחלות רבות. על שיטות יישור שיניים – בכתבה שלפניכם. 

 מי קהל היעד של יישור שיניים?

רגע לפני שאתם מבררים לגבי טיפולי יישור שיניים במרפאה, חשוב להבין מי הקהל של הטיפולים:

אנשים חסרי שיניים: טיפולי יישור שיניים מתאימים לאנשים חסרי שיניים. החוסר עשוי לבוא לידי ביטוי באזור המשנן האחורי. במקרה הזה, שתלים מהווים תחליף למטופלים רבים אשר המטרה היא לאפשר למטופלים ליהנות מיכולת לעיסה. כאשר מדובר על חסך באזור הקדמי, השתלים לא רק מעניקים אפשרות לעיסה אלא גם מאפשרים למטופלים ליהנות מחיוך יפה. מכאן, יש חשיבות רבה לבחור איש מקצוע מומחה בתחום ויש לו ידע רב בתחום על מנת להביא את המטופלים לתוצאה הדרושה. לא כל אחד אשר מציג את עצמו מומחה בתחום אורתודנטיה יכול להיות מומחה אלא יש צורך בהצגת רישיון וקבלת תואר ברפואת שיניים. עליו ללמוד שנים נוספות על מנת להיות מומחה בתחום ולעבור בהצלחה בחינות הסמכה מטעם איגוד רפואת השיניים. 

שיניים עקומות: אנשים בעלי שיניים עקומות יכולים לפנות למרפאה לצורך טיפולי יישור שיניים. אין ספק כי זה לא נעים בכלל להסתובב בציבור עם שיניים עקומות ולכן חשוב ביותר לטפל בכך באמצעות פנייה למרפאה מתאימה. 

מיהו מומחה ליישור שיניים?

אין ספק כי על מנת לקבל את המראה המבוקש, חשוב ביותר לפנות לאורטודנט מומחה בתחום. מדובר על איש מקצוע אשר סיים הכשרה ארוכה בתחום וקיבל תעודה מטעם משרד הבריאות. חשוב ביותר לפנות למומחה בתחום אשר עומד בפרמטרים אשר נפרט כעת על מנת להשיג את המראה המבוקש. רק פנייה למומחה בתחום תאפשר לכם ליהנות מחיוך מושלם. 

הכשרה בארץ או במוסד מוכר בחו"ל: מדובר על איש מקצוע אשר קיבל את ההכשרה בארץ או במוסד מוכר בחו"ל על ידי הסתדרות רופאי השיניים. 

למה חשוב לבצע יישור שיניים?

לשאלה למה חשוב לבצע יישור שיניים הנה מספר סיבות:

ביטחון עצמי:  יש חשיבות רבה לבצע יישור שיניים אצל מומחה בתחום על מנת לתרום לביטחון העצמי. מתברר כי מראה שיניים עקומות משפיע על הביטחון העצמי, בדיוק כמו גובה של משקל. מכאן, חשוב ביותר לבצע יישור שיניים על מנת ליהנות מביטחון עצמי גבוה. 

חיוך יפה: חיוך יפה מתחיל בשיניים ישרות. לחיוך של אדם יש השפעה רבה ולכן יש חשיבות רבה לבצע יישור שיניים. 

שמירה על חלל פה תקין: נוסף על כך, חשוב ביותר לבצע יישור שיניים על מנת לשמור על חלל פה תקין. 

מהי המגמה בשנים האחרונות?

בשנים האחרונות ניתן לראות בישראל מגמה הולכת וגוברת של שיטות ליישור שיניים. אם בעבר היה ניתן לראות שיטה אחת הרי בשנים האחרונות מדובר על מגוון שיטות שונות המאפשרות לאנשים ליהנות ממראה יפה בזכות יישור שיניים. רופאי שיניים ממליצים להגיע לפגישה מוקדמת ולערוך שיחה על מנת לבחור את השיטה המתאימה ביותר בהתאם להיסטוריה הרפואית וממצאי בדיקות שונות. 

אילו שיטות ליישור שיניים קיימות?

 אם כן, בשנים האחרונות ניתן לראות שיטות ליישור שיניים וכל אחת כוללת יתרונות שונים. כעת נמנה את השיטות השונות:

שיטה קלאסית: במסגרת השיטה הקלאסית כוללת גשר הבנוי מרכיבים מתכתיים. השיטה נחשבת פחות נפוצה בשל אורכו של הטיפול וכן בשל הבעיה במראה האסתטי. 

 יישור שיניים מהיר: בשנים האחרונות ניתן לראות כי השיטה הפכה פופולרית בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. מדובר על שיטה במסגרתה ניתן לבצע יישור שיניים ביום אחד המאפשר להגיע למרפאה ולצאת באותו יום עם שיניים ישרות. מדובר על שיטה במסגרתה הרופא מניח את המכשיר העדין ומבצע ניתוח חניכיים על מנת לאפשר מצב של יישור שיניים במהירות האפשרית.

אין צורך בעקירות: מדובר על שיטה נהדרת, שכן במסגרתה אין צורך בעקירות וקידוחים שונים.  בהשוואה לשיטות אחרות, בשיטה הנ"ל אין צורך לבצע עקירות ניתן לחסוך פרוצדורה רפואית כואבת על מנת ליהנות ממראה שיניים ישרות. 

טיפול מהיר: מדובר על טיפול מהיר המתבצע תוך 3- 4 חודשים. תוך מספר חודשים תהיה לכם האפשרות ליהנות ממראה שיניים ישרות ולחייך חיוך יפה. 

המכשור ניתן להסרה בכל זמן נתון: נוסף על כך, המכשור האורתודנטי ניתן להסרה בכל זמן נתון וכך לשמור על תחזוקה של הפה. על ידי הסרה בכל זמן נתון תהיה לכם האפשרות להצטייד במכשור ולהסירו בכל זמן שיש צורך. כך לא תרגישו כי מדובר על מכשור המפריע לכם להתנהל בחיי יום יום ותוכלו לנהל את סדר היום שלכם בצורה רגילה ללא הפרעות מיותרות. 

מדובר על הליך קצר אשר מתאים למצבים בהם השיניים הקדמיות בולטות או לא סימטריות והחיוך מושפע לרעה.  הטיפול מתבצע תוך שימוש במכשור בשם Inman Aligner המיישר את השיניים במהירות רבה ללא צורך בפרוצדורה ניתוחית. מדובר על מכשיר המונח על השיניים למשך מספר שעות ביממה וניתן להסירו בעת האוכל ובעת צחצוח שיניים, כך ניתן לשמור על רמה גבוהה של היגיינה. בתום תקופה של חודש ניתן לראות את התוצאות המרשימות ובסיומו של הטיפול ניתן ליהנות ממראה שיניים ישרות. 

כל השיטות ליישור שיניים 1

שיפור שיניים בולטות: ניתן לשפר מראה של שיניים בולטות.

יישור שיניים שקוף : לצד השיטות האחרות, ניתן למצוא את השיטה הנ"ל מאפשרת ליהנות שיניים ישרות בהתאמה למטופלים. אם בעבר היה חשש לבצע את הפעולה בשל שימוש בגשר כאמצעי ליישור שיניים, הרי השיטה מציגה אמצעי מהפכני ביותר- יישור שיניים שקוף וכך לא צריך להתבייש במראה החיצוני אלא אפשר לחייך ולהתנהג כרגיל. 

מדובר על שיטה מהפכנית ביותר המאפשרת לבצע יישור שיניים ללא גשר אלא באמצעות קשתות שקופות. הקשתות עשויות פולימר רפואי קל ושקוף ובלתי נראה מדובר על שיטה המתאימה למבוגרים שאינם רוצים להיראות עם מכשור ליישור שיניים. מדובר על שיטה אשר פותחה בשנת 1997 בארצות הברית וכוללת שימוש בטכנולוגיה ייחודית באמצעותה ניתן ליצור הדמיה תלת מימדית ממוחשבת של השיניים של המטופלים ותנועות השיניים במסגרת הטיפול. הטיפול מועבר באמצעות האינטרנט לרופא השיניים וניתן לשנותו בכל זמן נתון. 

 ביצוע הטיפול: במסגרת הטיפול הרופא מייצר סדרה של קשתיות שקופות המתאימות למטופל. באמצעות הרכבה של הקשתיות וההחלפה במשך שבועיים השיניים מתיישרות. 

הרכבה: על המטופל להרכיב את הקשתיות במסגרת כל שעות היממה, לרבות אכילה וצחצוח שיניים. לאחר שטיפה קלה של השיניים יש להחזיר את הקשתיות למקום. 

משך הטיפול: זמן הטיפול דומה לטיפול אחר של יישור שיניים- הטיפול נע בין כמה חודשים לבין שנה וחצי. 

 תכנון על ידי מחשב: בשל העובדה כי מדובר על שיטה המתכוננת על ידי מחשב, ניתן להזיז כל שן או קבוצה של שינים בנפרד וכך ניתן לקבל טיפול ממוקד יותר. תכנון על ידי מחשב מאפשר להגיע לתוצאה מדויקת, איכותית יותר עבור קהל המטופלים.

בלתי נראה: מדובר על שיטה המאפשרת לבצע יישור שיניים בלתי נראה וכך המטופל לא יחוש אי נעימות. אם בעבר מרבית השיטות ליישור שיניים היו נראות לרחוק ומטופלים רבים חששו להרכיב מכשירים שונים מחשש ללעג, הרי השיטה הנ"ל מביאה בשורה חדשה- לא עוד מראה נראה, אלא מראה בלתי נראה המאפשר למטופלים להרגיש בנוח. 

נשלף: מדובר על קשתיות נשלפות וניתן לשלוף בעת אכילה או צחצוח שיניים. באמצעות שליפה מהירה אפשר לצחצח שיניים ולאכול לאחר מכן להניח שוב את הקשתות. אין צורך לעבוד שעות נוספות בניסיון להוציא את הקשתות, אלא מדובר על שליפה מהירה ביותר. 

 היגיינה: מדובר על שיטה המאפשרת לצחצח ולנקות את השיניים כרגיל ללא כל בעיות. אין צורך לחשוש ולהיזהר כל דקה ודקה אלא אפשר לשמור על מראה שיניים נקיות. 

נוחות: אפשר ליהנות מתחושת נוחות שאינה כוללת חוטים או מתכות בפה, דבר אשר מאפשר להמשיך את שגרת היום ללא הפרעה מיוחדת. רבים אשר התנסו בשיטה מדווחים על שיטה יעילה למדי במסגרתה הם לא מבחינים במכשור ולא שמים לב לקיומו.

 רגע לפני בחירת השיטה המתאימה, מה חשוב לדעת?

יישור שיניים הפך להליך מבוקש ביותר- כולנו רוצים שיניים שאינן צפופות, עקומות בולטות עם שיניים עם רווחים. יישור שיניים במהירות הפך מבוקש ביותר על מנת להשיג את התוצאה המבוקשת ביותר. ככל שאנו רוצים ליהנות מחיוך יפה, אנו רוצים תוצאה מהירה. כיום קיימות שיטות שונות המאפשרות לקצר את התקופה של יישור שיניים וחשוב לבחור את השיטה המתאימה ביותר. בשנים האחרונות לא חסרים מקרים של אנשים אשר הגיעו למרפאה ומצאו את עצמם זוכים לטיפול רשלני הבא לידי ביטוי בכאבים רבים ונפיחות ולכן חשוב ביותר לתת את הדעת על פרמטרים שונים על מנת להימנע ממצב כזה. 

רגע לפני בחירת השיטה המתאימה, חשוב ביותר להביא בחשבון מספר פרמטרים אשר נפרט כעת:

ניסיון : חשוב ביותר לבחון את הניסיון של הרופא המטפל, שכן לא כל רופא יודע לבצע יישור שינים באמצעות שיטה מסוימת. מכאן, חשוב ביותר לבחור רופא אשר התנסה בשיטה מסוימת ולהבטיח כי הטיפול יעבור בצורה מוצלחת ביותר. 

 הכשרה: לשאלה האם יש איש מקצוע מומחה ליישור שינייים, התשובה היא כי רופא שיניים יכול לבצע יישור שיניים כאשר יש לו הכשרה מתאימה לביצוע המשימה ויש לו את הניסיון הדרוש לכך. כל שיטה דורשת מיומנות וניסיון רב.

 איכות: כאשר בוחרים בשיטה אחת על פני אחרת, חשוב ביותר לתת את הדעת על האיכות. חשוב לוודא כי המכשור מתקדם והרופא יודע לעשות בו שימוש בצורה מקצועית על מנת להבטיח את התוצאה הרצויה ביותר. במידה והמכשור לא יהיה איכותי מספיק, הרי איכות המכשיר תשפיע על התוצאה. מאידך, אם המרפאה אינה איכותית מספיק, הרי תשלמו על כך בטיפול לא מתאים ורשלני ולכן חשוב ביותר לוודא כי מדובר על מרפאה איכותית. 

 ציוד מתקדם: חשוב ביותר לבחור מקום ובו ציוד מתקדם ליישור שיניים. רופא מומחה ידאג לביצוע סדרה מקיפה של בדיקות על מנת לוודא כי אתם מועמדים ליישור שיניים בשיטות שונות. במרפאה בה תמצאו ציוד מתקדם תוכלו להיות רגועים כי מדובר על מרפאה איכותית ביותר. 

 רישיון: חשוב ביותר לוודא כי המומחה אשר אתם הולכים למרפאה שלו הוא בעל רישיון לעסוק ביישור שיניים. לא כל מומחה הוא בעל רישיון מתאים לעיסוק ולכן חשוב ביותר לבדוק זאת על מנת שלא תמצאו את עצמכם מגיעים לאיש שאינו מומחה והתוצאה תהיה בהתאם. בישראל ילדים רבים זקוקים ליישור  שיניים ולכן יש לתת את הדעת לבחירת מומחה בתחום אשר מציג רישיון. 

 פקודת רופאי השיניים: זאת ועוד, רופאי שיניים בישראל צריכים לעמוד בפקודת רופאי השיניים מטעם משרד הבריאות. מדובר על משרד המונפק מטעם משרד הבריאות המסדיר שורה של קריטריונים אשר רופאים נדרשים לעמוד בהם לצורך היתר לעסוק ברפואת שיניים. 

 מאגר מקוון: במטרה לדעת כי יכול לעסוק ברפואת שיניים ניתן לראות מאגר מידע מקוון בו ניתן להזין את שמו של רופא השיניים שאתם מעוניינים להגיע אליו ולקבל מידע. שימו לב, גם רופאים אשר רישיונם נשלל מופיעים במאגר וניתן לבדוק זאת. 

 שנות הכשרה: על רופא השיניים לעבור 6 שנות הכשרה בבית ספר לרפואת שיניים על מנת לקבל את הרישיון. רופאים שלא עברו הכשרה מקיפה לא תהיה להם האפשרות להעניק טיפול רפואי מתאים והתוצאה תהיה בהתאם. מאידך, רופאים אשר עברו הכשרה מקיפה, יעניקו טיפול רפואי מתאים ומקצועי תוך דגש על בחירת השיטה המתאימה ביותר. 

השתתפות בהשתלמויות: על רופא שיניים להשתתף בהשתלמויות שונות על בסיס קבוע, זאת במטרה לשמור על הכישורים שלהם ולהתעדכן בכל הקשור לחידושים האחרונים בתחום ולהעשיר את הידע המקצועי שלהם. 

 מומחיות:  רופא שיניים צריך להיות בעל מומחיות ולכן חשוב ביותר לחפש ראיות לכישורים של הרופא שאתם מעוניינים לשכור את השירות שלו. מומחה בתחום יישור שיניים יכיר את השיטות השונות, את היתרונות והחסרונות של כל שיטה וימליץ למטופלים מהי השיטה המתאימה ביותר בהתאם לפרטים אשר נמצאים אצלו. 

 בחנו את אתר האינטרנט: נוסף על זאת, חשוב ביותר לבחון את אתר האינטרנט של הרופא. באתר האינטרנט תמצאו כתבות, המלצות של לקוחות ותמונות. כיום מומחים באורתודונטיה משקיעים מחשבה רבה בעיצוב אתר האינטרנט שלהם מתוך הבנה כי מדובר על כרטיס ביקור מצויין ללקוחות. הם משקיעים בעיצוב ובתכנים על מנת לאפשר לקהל הלקוחות שלהם להיכנס לאתר האינטרנט ולבחון את ההיסטוריה שלהם ואת סיפורי ההצלחה. אין כל ספק כי מדובר על כרטיס ביקור מצויין למדי המאפשר לבחור את המרפאה הטובה והמקצועית ביותר.

הצוות: חשוב ביותר לבחון את הצוות במרפאה. מרפאת השיניים אליה תגיעו צריכה לכלול צוות מקצועי ומהימן- על הצוות להיות מסבירי פנים ונעימים במיוחד. על הצוות לגלות נגישות וסבלנות עבור כל המטופלים ועליהם להעניק תחושת נוחות ולדעת שיש להם מענה מקיף. מומחה בתחום ידע להקיף את עצמו בצוות מקצועי אשר יאפשר למטופלים להרגיש בנוח במסגרת הטיפולים ולתת להם תחושה נעימה ונוחה, מה שיאפשר להם להגיע למרפאה ללא כל חשש. 

תמחור: רופא המתמחה ביישור שיניים צריך להציג את השיטות השונות וכן את התמחור על מנת לאפשר למטופלים לבחור את השיטה המתאימה ביותר. רופא מקצועי יאפשר לבצע פריסה של תשלומים בהתאם למסגרת התקציב של המטופלים. 

תוכנית טיפול: על הרופא לעלות בכתב את תוכנית הטיפול וכך לאפשר למטופלים להיות עם היד על הדופק ולדעת כי הם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר. כאשר תוכנית הטיפול תהיה כתובה יהיה תיעוד מפורט ויהיה ניתן בדיוק את השלבים השונים של הטיפול.

 מיקום נוח: נוסף על זאת, כאשר יהיה מדובר על מיקום נוח, תהיה אפשרות לנסוע מהעבודה למרפאה תוך זמן קצר. מיקום נוח יאפשר לכם להגיע למקום במהירות רבה ולא תמצאו את עצמכם מבזבזים שעות רבות על הכבישים בניסיון להגיע למרפאה כמה שיותר מהר. ככל שהמרפאה תהיה קרובה אליכם, כך תוכלו להגיע במהירות.

 שעות נוחות: יתרה מכך, חשוב לבחור מרפאה המציעה שעות נוחות. אם אתם עסוקים ולא יכולים להגיע למרפאה בשעות הבוקר המוקדמות, הרי כדאי שתהיה לכם אופציה נוחה להגיע למרפאה בשעות מתאימות לכם. אם אתם יכולים להגיע בשעות הערב, כדאי לברר האם המרפאה פתוחה בשעות הערב. 

מגוון שיטות יישור שיניים: חשוב ביותר להביא בחשבון כי במרפאה מוצעות מגוון רחב של שיטות ליישור שיניים. כפי שהבאנו בהקדם, ישנן שיטות שונות וחשוב להגיע למרפאה המציעה מגוון רחב של שיטות. 

מרפאה גדולה: כאשר יהיה מדובר על מרפאה גדולה הכוללת שורה ארוכה של לקוחות כך יהיה אפשר לדעת כי הצוות מיומן בקבלת לקוחות רבים וישנם לקוחות רבים המגיעים למרפאה. 

  זמינות למקרי חירום: במידה ויש מקרי חירום, חשוב ביותר לבחור מרפאה המאפשרת להגיע אליה בכל זמן נתון. בין אם מדובר על חגים או סופי שבוע או שעות הערב, ניתן להגיע למרפאה ולקבל את הטיפול המתאים. 

 קביעת פגישת ייעוץ: בעת בחירת מרפאה לצורך יישור שיניים אין כמו מראה עיניים ולכן חשוב ביותר להגיע למרפאה מקצועית ובה תוכלו להגיע לפגישת ייעוץ עם הרופא. במסגרת פגישת ייעוץ הרופא יעבור אתכם על מגוון השיטות, יקפיד לשאול אתכם לגבי ההיסטוריה הרפואית שלכם על מנת לקבל תמונת מצב ולהעריך את המצב שלכם. רופא מקצועי יקפיד להסתכל על ההיסטוריה הרפואית שלכם בתחום על מנת להתאים לכם את השיטה המתאימה ביותר. 

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.