fbpx

כמה עולה יישור שיניים למבוגרים?

ציפוי שיניים

תוכן עניינים

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מבוגרים אשר פונים לפתרון של יישור שיניים. כיום ניתן למצוא מגוון שיטות של יישור שיניים למבוגרים וכך מאפשרים להם לשמור על חיוך יפה.

 מדוע אנשים בוחרים לבצע יישור שיניים בקופות החולים?

לחיוך יפה יש משמעות רבה על איכות החיים. שיניים ישרות תורמות לביטחון העצמי. אף אחד לא אוהב להסתובב עם שיניים עקומות ולהסתיר את הפה. כיום כבר אין צורך להסתיר את החיוך באמצעות הפה אלא ניתן לבצע יישור שיניים ולהתחיל לחייך. רוב האנשים פונים ליישור שיניים וכיום גם ניתן לראות מבוגרים שלא מהססים לקחת חלק בתהליך. 

יישור שיניים למבוגרים תפס תאוצה בשנים האחרונות רבים מהמטופלים מבינים כי אין כל בעיה לבצע יישור שיניים אצל מבוגרים. בשנים האחרונות ניתן לראות שפע של טכנולוגיות מתקדמות ליישור שיניים הופכות את הטיפול לכזה שאינו פוגע בהופעה החיצונית.

אנשים בוחרים לבצע יישור שיניים בקופות החולים מסיבות שונות. 

כעת נפרט את הסיבות:

סיבות בריאותיות: במצב בו שיניים מסתובבות ועולות אחת על השנייה יש בעיה בצחצוח השיניים בצורה טובה. הבעיה עשויה להוביל להתפתחות של עששת וחורים.

 סיבות אסתטיות: שיניים עקומות ובולטות עשויות לגרום לחוסר ביטחון בקרב מבוגרים.

 בקופות החולים מציעים כיום אפשרות של יישור שיניים לקהל המבוגרים והתוצאה היא – חיוך מרשים ביותר. 

מהם הגורמים לצמיחה עקומה של השיניים?

במידה ויש צפיפות בפה או שיניים אחרות, השיניים דוחקות זו את זו והתוצאה עשויה להיות שיניים עקומות.שיניים נחשבות חיוניות במיוחד במערכת העיכול- הן מסייעות לעיכול טוב יותר. במידה והשיניים עקומות, הרי לא ניתן ללעוס את האוכל בצורה טובה. יתרה מכך, סגירה לא תקינה של השיניים עשויה להוביל לשחיקה או הפעלת לחץ על החניכיים ועל העצם התומכת בשיניים, דבר אשר עשוי להוביל להתפתחות של מחלת חניכיים.נציין כי שיניים עקומות אינן ברירת מחדל וניתן לטפל בבעיה באמצעות פנייה לאורתודנט. אורתודנט מקצועי יבנה תוכנית טיפולים מתאימה וימליץ על השיטה המתאימה ליישור שיניים.

על ההבדל בין  יישור שיניים לילדים ומבוגרים

נציין כי יישור שיניים למבוגרים ויישור שיניים לילדים אינו עובד בצורה דומה. עבור ציבור המבוגרים ניתן לראות כיום מגוון שיטות שאינן כוללות כאב על מנת לבצע יישור שיניים. אם בעבר היה ניתן לראות שימוש בגשר לצורך יישור שיניים, הרי בשנים האחרונות ניתן לראות שפע של שיטות מתקדמות. 

התפתחות: ילדים שטרם סיימו את תהליך הגדילה זקוקים לשיטות שונות ליישור שיניים בהשוואה למבוגרים אצל ההתפתחות שלהם הסתיימה.

שיטה: רוב המבוגרים יעדיפו יישור שיניים שקוף אשר בלתי ניתן לראות בהשוואה לשיטות אחרות. מבוגרים יעדיפו להסתיר את השיטה ליישור שיניים, זאת בהשוואה לילדים אשר יקבלו את כל השיטות. 

 כך או אחרת, ההמלצה היא להתחיל את הטיפולים כמה שיותר מוקדם על מנת להגיע לתוצאה הדרושה. עם זאת, במידה ואי אפשר לעשות זאת, הרי כדאי לדעת כי ניתן לבצע טיפולים גם בגיל מבוגר וליהנות ממראה שיניים ישרות. הגיל המומלץ לביצוע יישור שיניים הוא 35, אבל גם בגיל מבוגר יותר ניתן לבצע את התהליך. 

אילו שיטות קיימות ליישור שיניים?

כיום ניתן למצוא שפע של שיטות ליישור שיניים, בנוסף על לטכניקה של גשר ליישור שיניים. כיום ניתן לבצע טכניקות שונות המאפשרות לקבל מראה אסתטי יפה. אם בעבר היה נהוג להסתיר את הגשר אשר נחשב לשיטה פופולרית ליישור שיניים, הרי בשנים האחרונות ניתן לראות שיטות מתקדמות יותר.

 גשר שקוף: ניתן למצוא כיום גשר שקוף נחשב פופולרי למדי בשל היעילות והמחיר. גשר שקוף עולה פחות בהשוואה לעזרים אחרים ליישור שיניים.

 סמכים בלתי נראים: מדובר על שיטה ליישור שיניים שאינה נראית לציבור. הסמכים עשויים מקרמיקה וגם מבט מקרוב ניתן לזיהוי כי מדובר על סמכים. 

זמן הטיפול:בהשוואה לעזרים אחרים, אי אפשר להפעיל עליהם כוח רב מדי, ולכן התהליך של יישור שיניים באמצעותם נמשך זמן רב יותר.

ערנות: מדובר על עזרים המחייבים ערנות רבה בהשוואה לשיטות אחרות, שכן הסמכים מוסרים רק לאחר התוצאה.

קשתיות שקופות: מדובר על פלטות נשלפות עשויות מחומר תרמופלסטי. מדי כמה שבועות הקשתיות מוחלפות בהתאם לקצב התקדמות הטיפול. הקשתיות מיוצרות באמצעות מחשב המאפשר רמת דיוק גבוהה בהתאם למבנה הפה והשיניים של המטופלים. הקשתיות יוצרות תזוזה מחושבת של השיניים בצורה הדרגתית עד לתוצאה הרצויה.

אפשרות לשמור על היגיינת הפה: מדובר על עזרים המאפשרים לשמור על היגיינת הפה בצורה מלאה- ניתן להסיר את הקשתיות ללא כל בעיה. 

 משך הטיפול: משך הטיפול נע בין 4-16 חודשים, כאשר יש חשיבות רבה לשיתוף פעולה מצד המטופלים. ככל שהמטופלים יקפידו על שיתוף פעולה טוב יותר, הרי יהיה ניתן לראות את התוצאה במהירות רבה. על מנת לראות תוצאות חשוב ביותר להרכיב את הקשתיות לאורך כל שעות היממה. 

האם ציפוי חרסינה יכול להחליף גשר?

במידה ויש שן עקומה או שבורה, ייתכן כי אתם לא זקוקים לעזרים שונים ליישור שיניים. במקרים אחרים ניתן לראות רווח בין השיניים אשר משפיע על המראה. במקרה של רווח בשיניים, ניתן לעשות שימוש בציפוי חרסינה המהווה עזר אסתטי. במסגרת התהליך הרופא מדביק ציפוי חרסינה בהתאם לגודל השן. לעיתים במסגרת בתהליך יש צורך להסיר שכבה דקה של אמייל השן להוסיף שכבה של חרסינה תוך שיפור הנראות. בסיום התהליך השן חזקה. נציין כי אין מדובר על תהליך המחליף יישור שיניים, אבל מדובר על תהליך פשוט.

רגע לפני יישור שיניים, מה חשוב לדעת?

טיפול יישור שיניים עשוי להימשך זמן רב, עשוי להימשך במשך שנתיים ולכן חשוב ביותר להקפיד ולשמור על היגיינת הפה והשיניים. במסגרת הטיפול לא ניתן לנקות את השיניים באמצעות שימוש במברשת שיניים או חוט דנטלי, דבר שעשוי להוביל להצטברות של חיידקים והתפתחות של עששת. מכאן, קיימת חשיבות עליונה לערוך ביקור מקדים אצל רופא השיניים טרם ההתחלה של התהליך ולוודא כי השיניים בריאות. 

 חשיבות הגעה לשיננית: נוסף על כך, חשוב ביותר להגיע לטיפול מקיף אצל השיננית על מנת להסיר את האבנית הנחשבת קרקע להצטברות חיידקים. יתרה מזאת, במסגרת תהליך יישור שיניים, חשוב ביותר להקפיד לבקר אצל שיננית במהלך 4- 3 פעמים בשנה.

בחירת רופא מקצועי: בשנים האחרונות ניתן לראות כי קופות החולים מציעות טיפולי יישור שיניים. על מנת להגיע לתוצאה הרצויה, חשוב ביותר לבחור את הרופא המטפל המקצועי ביותר,כזה אשר יש לו ניסיון רב בתחום ועושה שימוש בציוד מתקדם על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר. רופא מקצועי יעשה שימוש בציוד מתקדם ושימוש בחומרים איכותיים תוך עמידה בתו תקן של משרד הבריאות מתוך דאגה למטופלים. 

ותק: יתרה מכך, חשוב ביותר לבחור מרפאה בעלת ותק רב ובה צוות מנוסה בתחום אשר יקנה לכם תחושת בטחון ותוכלו להרגיש בטוחים במסגרת הטיפול. 

כמה צפוי לעלות לכם יישור שיניים?

עלות יישור שיניים למבוגרים אינה קבועה אלא משתנה בהתאם לסוג הטיפול לשיניים. שימו לב, העלויות עשויות להיות מושפע מגורמים שונים אשר נפרט כעת:

טיפול חלקי: עבור טיפול חלקי בלסת תשלמו פחות בהשוואה לטיפול מלא בלסת אחת.

טיפול ב 2 לסתות: עבור טיפול ב 2 לסתות תשלמו מחיר גבוה יותר.

טכנולוגיה ייחודית:  נציין כי כל טיפול כולל עלות שונה בשל השימוש בטכנולוגיה השונה. לכל טיפול יש טכנולוגיה ייחודית בהתאם למצב השיניים והערכה של הרופא המטפל. ישנם מקרים בהם יהיה צורך בגשר ואילו ישנם מקרים בהם יהיה צורך ביישור שיניים שקוף.

מכאן, טרם תחילת התהליך, חשוב ביותר להתייעץ עם הרופא המטפל על מנת להחליט מהי תהיה הטכנולוגיה המיועדת לטיפול יישור שיניים ובהתאם לכך יקבע המחיר. במסגרת הביקור אצל הרופא המטפל, חשוב ביותר לא להתבייש לשאול כמה שיותר שאלות לגבי העזרים השונים. 

על מנת לקבל הערכת מחיר, ישנם מספר שלבים אשר צריך לעבור וכעת נפרט את השלבים השונים:

אבחון: במסגרת יישור שיניים יש לקבל אבחון הכולל צילום וקביעה ממוחשבת.

סוג הטיפול: לאחר האבחון יש לקבל החלטה לגבי סוג הטיפול והעזרים השונים בהם הרופא המטפל יעשה שימוש.

ביקורת: נוסף על כך, במסגרת התהליך יהיה צורך להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל על מנת לחזק את העזרים השונים בהתאם לשינויים.

פגישת מעקב: בסיום הטיפול יהיה צורך לקבוע פגישת מעקב  על מנת להגיע לתוצאות טובות. חשוב ביותר להקפיד להגיע לכל הפגישות על מנת לראות את התוצאות ולוודא כי השיניים ישרות.

לייעוץ עם רופא מומחה

אודות הכותב

מגזין דנטל

מגזין דנטל

אחרי כמה טיפולים מאוד רציניים בשיניים, החלטתי שאחנו מקימים מגזין בו ניתן את כל המידע אודות טיפולי שיניים, איך עושים את זה ואיפה.

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.